Nošení roušek ve škole

09.09.2020 21:23

Vážení rodiče, milí žáci,

z důvodu stále se zhoršující epidemiologické situace v České republice rozhodl Centrální řídící tým Chytré karantény o návratu povinného nošení roušek uvnitř všech budov.

Roušky – od 10. 9. 2020 je v celé ČR povinnost nosit roušky ve společných prostorách škol a školských zařízení a vysokých škol – např. chodby a toalety – (kromě pedagogů, dětí a žáků v mateřských školách a ve školách zřízených podle § 16 odst. 9 školského zákona a dalších výjimek uvedených níže). Roušky se nosit nemusí tedy například v učebnách, laboratořích nebo tělocvičnách. Stejně tak se roušky nemusí nosit v kabinetech a jiných prostorech vymezených pro zaměstnance. Nicméně doporučujeme v rámci možností v prostorech vyhrazených pro zaměstnance preventivní opatření aplikovat (zejm. udržování vzdálenosti, větrání a případně nošení roušek).

Mimořádné opatření najdete ZDE.


Vážení rodiče, prosíme vás, abyste své děti vybavili rouškami a igelitovým sáčkem na odkládání použitých roušek.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Vytvořeno službou Webnode