Velikonoce 2016

29.03.2016 23:50

Na téma Velikonoce plnily děti úkoly v jazyce českém i anglickém, matematice a v pracovních činnostech. V pondělí jsme diskutovali o Velikonocích v místním kostele a připomněli si hlavní události Ježíšova životního příběhu. Ve středu  jsme si povídali o tradicích, které se u nás dodržovaly před mnoha lety, děti si vyrobily netradiční velikonoční dekorace, řešily početní úkoly a osvojily si s naší Američankou Týnou anglickou slovní zásobu vztahující se k Velikonocům. Všechny získané poznatky musely pak uplatnit při poslechu písniček, nácviku říkanek, vyluštění tajenek a rébusů. Asi nejvíce jsme si všichni užili plstění z ovčí vlny, kde si každý z nás vyzkoušel technikou mokrého plstění zpracovat vlnu a vyrobit jednoduchý výrobek. Celou školou se linula vůně jidášů, perníčků a beránků, které pekli žáci z 3. třídy.

Fotogalerie: Velikonoce 2016