O nás

Základní škola má v Bojanově dlouholetou tradici. Roku 1349 zde byla založena fara, v níž byla umístěna i místní škola. Ta roku 1760  přesídlila do obecní radnice.

V roce 1932 se obec Bojanov konečně dočkala své vlastní měšťanské školy. Na její  výstavbu věnovala obec Bojanov přes 1 000 000 korun. Na stavbě se podílely i zdejší firmy: Truhlářství Františka Michka a Zámečnictví Josefa Horníka. Zřizovatelem byla obec Bojanov.

Roku 1938 byla měšťanská škola změněna na měšťanskou újezdní školu. Obce Bojanov, Seč, Kovářov, Bezděkov, Prosíčka, Nové Lhotice, Liboměřice, Petříkovice, Rtenín, Mezisvětí a Spáleniště byly povinovány posílat své děti do školy v Bojanově.

V roce 1978 došlo ke sloučení s málotřídní školou v Licibořicích, což znamenalo nárůst  žáků. Naopak 1.9. 1990 byla otevřena škola v Seči (2. stupeň), a tím žáků v Bojanově ubylo.

Větší rekonstrukce se škola dočkala v roce 1993. Školní budova dostala novou střechu a omítku. Ve školním roce 1999 - 2000 byla škola vybavena plynovými kotli a v roce 2002 počítačovou učebnou a internetem. O rok později vyrostlo na prostranství za školou hřiště na míčové hry a tenisový kurt. V roce 2007 byla rekonstruována školní kuchyně a jídelna.