recyklOhraní

Naše škola je od školního roku 2008/09 zapojena do školního recyklačního programu RECYKLOHRANÍ. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO-KOM, které zajišťují sběr a recyklaci vysloužilých elektrozařízení, baterií a obalů.

V rámci projektu sbíráme

• starý papír
  • staré baterie a akumulátory
  • vyřazená drobná elektrozařízení (např. starý mobil, kalkulačka, telefon, vysoušeč vlasů, kulma, žehlička, elektrohračky, drobné počítačové vybavení, discman nebo MP3 přehrávač, atd.)

Cílem projektu je zvýšit povědomí o třídění odpadů u mladé generace a také zajistit recyklaci drobných vysloužilých elektrozařízení a baterií v co nejvyšší míře.

Recyklohraní

Naši žáci se zapojují také do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které nám organizátoři projektu zadávají.Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získá škola body, za něž žákům budeme moci pořídit různé učební pomůcky, hry i vybavení pro volný čas. Katalog odměn a další informace o projektu jsou Vám k dispozici na www.recyklohrani.cz